Sünnilugu

2020 aastal asutatud ettevõtte taga on 20 aastase kogemusega meister.
Pitsaahjud, suitsuahjud, ökomööbel, suitsusauna kerised, ökomööbel, metallitööd ja muud erilahendused valmivad käsitööna.

Meistri sõna

Esimest ilmavalgust äriregistris nägi firma 2020 a “covidi” juuni lõpus. Ei olnud just parim aeg firma asutamiseks, aga erinevate põhjuste näol just siis sai ettevõtte asutatud. Endise pottsepana tegutsev Ragnar Anijalg, vajas ellu muutust juba ammu. Ja selge oli ka see, et üksi tegutsedes kaugele ei jõua.

Juba aastaid ennem, hakkas üha enam mõttes kummitama mõte, et midagi peab ju kodus ka saama toota. Aga polnud ruumi. Ühel suvel sai oma esimene mikromõõtu töökoda tehtud. Tol hetkel vajas noor kodu elementaarseid mööbliesemeid ja kuna “ökohulluna” vanast majast sain palju head materjali, siis see kõik tuli loomulikult uuele ringile panna ja samas sain ka ilusaid tootepilte, mida näidata. See tegevus täitis vaimu hästi ja tulid ka uued ideed. See jäi mällu kui ökomööbli ajastu.

Lõpuks jõudsin arusaamisele, et ca 15 + a pottsepakogemust oleks patt maha visata ning midagi peab selle kogemusega ka kodus saama teha. Erinevate tutvuste ja asjaolude kokkusattumisel jõudsin siis poolmoodul suitsusauna kerise loomiseni. Tervitused Gunnile (Gunnar Paalman) kust see pall veerema hakkas! Ja sellest kerisest saigi Estove esimene reaalne toode. Üsna peagi muidugi sai selgeks, et suitsusaun on ikka üsna kitsas sektor ning tuleb uusi asju veel nuputuda.  Siis nuputasin end mõtetes grillimaailma, kus on ka väiksemad tooted, mida reaalne väiksemas töökojas teha ja liigutada. Siis sündiski mini pizzaahi vms keraamilinegrill, nimega UFO ning peale seda ka pizzaahi ratastel. Kõigis toodetes kasutatud metall on enamasti taaskasutatud ning kui vähegi võimalik, siis Estove võitleb maailma tervise nimel kuni viimse piirini.

Väärtustame taaskasutust

Kõigis toodetes kasutatud metall on enamasti taaskasutatud. Kui vähegi võimalik, annab Estove oma panuse maailma tervise nimel.
Aeg-ajalt teeb keskkonnasõbralikke praktikaid toetav meister toote tutvustusi ka mõnel üritusel, laadal või lihtsalt ja koduselt – koduaia väliköögis.
Ole kursis ja jälgi Estove’i uudiste lehte või sotsiaalmeediat.

JÄLGI SOTSIAALMEEDIAS